• 25. října 2018
  • Poradna pro rodiny s dětmi Sluníčko
  • 09:00:00
  • Zdarma/ pro pěstouny doprovázené jinou organizací než CPR Sluníčko 800Kč

Tématem přednášky bude: Jak vytvořit uzdravující domov aneb náhradní rodina jako terapeutická rodina.

Hovořit budeme o specifických potřebách dětí v náhradní rodinné péči a také o tom jaký vliv má výchovné prostředí na jejich vývoj.

Vše o principech terapeutického rodičovství se dozvíte od Mgr. Marcely Horáčkové, která s Vámi bude ráda diskutovat a sdílet praktické zkušenosti.

 

O přednášející:

Mgr. Marcela Horáčková je speciální pedagožka, lektorka a terapeutka. Vede kurzy odborné přípravy PRIDE pro budoucí náhradní rodiče, interaktivní kurzy terapeutického rodičovství a podpůrné skupiny náhradních rodičů. Věnuje se odbornému vzdělávání náhradních rodičů, sociálních a pedagogických pracovníků v oblasti péče o ohrožené děti a náhradní rodinné péče. S rodičovskou péčí o přijaté děti má osobní zkušenost. Ve své soukromé praxi v Ostravě poskytuje lektorské, poradenské a terapeutické služby se zaměřením na poruchy attachmentu, terapeutické rodičovství a léčbu vývojového traumatu. Spolupracuje s náhradními rodinami a sociálními pracovníky doprovázejících organizací zejména v Moravskoslezském kraji. Ráda pečuje o svou rodinu, má ráda přírodu, příběhy, hudbu a humor.

Rezervace