„Jak ses cítil, když ti mamka řekla, že už si tě z nemocnice nevyzvedne?“ Ptá se Alík káčátka Toníka.

I takové otázky mohou zaznít při pravidelném setkávání dvou maňásků – káčátka Toníka a pejska Alíka, kteří se setkávají proto, aby mluvili o Toníkově životě předtím, než přišel do pěstounské péče.

Jedná se o novou holandskou metodu My Backpack, která se zaměřuje na práci se životním příběhem dětí, které musely opustit svou původní rodinu.

V této metodě byli vyškoleni nekteří pracovníci v roce 2017 a od této doby s několika dětmi v naší Poradně takto pracují.

Základem práce s dětmi je práce pomocí káčátka, ten se stává dítěti parťákem na jeho cestě k pochopení jeho minulosti. Dítě si káčátko pojmenovává a zdobí si jej. Káčátko pomáhá dítěti pochopit jeho situaci, vžít se do ní a říct všechny své pocity spojené s jeho životním příběhem. Práce s dítětem spočívá na rozhovorech mezi maňásky, práci se speciálním počítačovým programem a vyráběním knížky, která zachycuje život dítěte. Při tom všem je kladen důraz na práci s emocemi, se kterými pracujeme pomocí speciálních emočních karet, příběhů a dalších technik.

 

Pokud se chcete o této metodě dozvědět více, kontaktujte naše klíčové pracovnice, nebo navštivte http://www.mybackpack.cz/.

Určitě také sledujte náš web a facebook, kde už brzy představíme výsledky naší práce s konkrétními dětmi.