Mgr. Lenka Kalniková

Vedoucí Poradny, sociální pracovnice

Vystudovala jsem na Ostravské univerzitě obor Sociální práce a už od počátku jsem věděla, že mým profesním tématem bude rodina, význam rodiny pro budoucnost dítěte, její podpora a pomoc dětem, které by se v ní mohly mít lépe. V mém životě je pro mne důležitá moje rodina, víra a práce, která má smysl. Mám 4 dcery :) 

Osobní potřeba mít kam chodit se svými dětmi v rámci mateřské a rodičovské mne dovedla v roce 2003 k založení organizace, která se rozrostla do nečekaných rozměrů, ve které doposud pracuji a díky které mám příležitost rozvíjet různé nápady. 

V době rozvoje naší organizace jsem měla příležitost vyzkoušet různé profesní pozice, nyní jsem spokojeně zakotvila v Poradně pro rodiny s dětmi. Částečně jsem klíčovou pracovnicí několika pěstounských rodin, částečně pracuji s rodinami, které potřebují pomoc ve výchově dětí a dále koordinuji aktivity pro rodiny v rozvodu a rozchodu. V roce 2016 jsem ukončila komplexní psychoterapeutický výcvik v terapii zaměřené na řešení, v budoucnosti bych se psychoterapii ráda věnovala. 

Psychoterapie je pro mne příležitost, jak se nenechat unášet životem, ale jak převzít do svých rukou kormidlo svého života a dávat svému životu směr.

 

Co se mi na této práci líbí:

Lidé jsou pro mne nevyčerpatelným zdrojem různých zkušeností. Bez ohledu na věk a životní události každý touží po spokojeném životě. Někdy  stačí k velké úlevě malá změna, někdy změna vyžaduje hodně úsilí. Každá změna, má ale význam a stojí za to na ní pracovat.

Práce je pro mne často výzva a osobní obohacení. "Rady, o které se na seminářích dělím s ostatními mám díky svým dětem příležitost vždy otestovat a stále se přesvědčovat o tom, že rodičovství je celoživotní cesta, na které je dobře, když stále rosteme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motto

"Raději mířit ke hvězdám a minout, než mířit na kupu hnoje a trefit se."